top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraLadyLiberty

Jak zarejestrować się w tzw. portalu apelacyjnym ?

Portal Informacyjny Sądów Powszechnych to stanowiący system umożliwiający dostęp uprawnionym do informacji o sprawach toczących się przed sądami powszechnymi za pośrednictwem internetu, do którego posiadaczem autorskich praw majątkowych oraz praw zależnych jest Skarb Państwa.


W obecnym stanie prawnym, Portal Informacyjny Sądów Powszechnych funkcjonuje jako 11 niezależnych systemów informatycznych poszczególnych apelacji, dlatego procedurę wnioskowania o rejestrację konta jak i procedurę weryfikacji użytkownika należy przeprowadzić w ramach tej samej apelacji.


Aby zarejestrować konto w Portalu Informacyjnym Sądów Powszechnych, należy wybrać swoją apelację klikając na jeden z poniższych linków, który przekieruję Cię bezpośrednio na autoryzowaną stronę Sądu:

 1. Portal Informacyjny Sądów Apelacji Białostockiej

 2. Portal Informacyjny Sądów Apelacji Gdańskiej

 3. Portal Informacyjny Sądów Apelacji Katowickiej

 4. Portal Informacyjny Sądów Apelacji Krakowskiej

 5. Portal Informacyjny Sądów Apelacji Łódzkiej

 6. Portal Informacyjny Sądów Apelacji Lubelskiej

 7. Portal Informacyjny Sądów Apelacji Poznańskiej

 8. Portal Informacyjny Sądów Apelacji Rzeszowskiej

 9. Portal Informacyjny Sądów Apelacji Szczecińskiej

 10. Portal Informacyjny Sądów Apelacji Warszawskiej

 11. Portal Informacyjny Sądów Apelacji Wrocławskiej


Celem weryfikacji konta, użytkownik powinien udać się z dokumentem potwierdzającym tożsamość, którym posługiwał się podczas wypełniania wniosku, do Biura Obsługi Interesanta jakiegokolwiek sądu danej apelacji.


Jeśli użytkownik wybrał opcję: „Wyślij wniosek i podpisz profilem zaufanym” (opcja przez nas niezalecana), system przekieruje Ciebie na stronę https://int.pz.gov.pl, a na e-mail podany podczas rejestracji jest wysyłana wiadomość z linkiem umożliwiającym kontynuowanie weryfikacji konta za pomocą profilu zaufanego.


Po weryfikacji tożsamości użytkownika przez pracownika Biura Obsługi Interesanta, użytkownik otrzymuje login (PESEL) i hasło pierwszego logowania do swojego konta w portalu apelacyjnym.


UWAGA! Rejestracja jest całkowicie bezpłatna.177 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page