top of page

CHARAKTER DECYDUJE O TWOIM LOSIE

Konsumpcjonizmowi, chciwości, staniu w miejscu z rozwojem osobistym, balsamowaniu się kłopotami mówimy DOŚĆ. Jeśli faktycznie chcesz się oddłużyć, poprawić swój los, to trafiłeś/aś REWELACYJNIE. Natomiast jeśli chcesz pojęczeć nad swym losem, wcierać kłopoty we własne ciało, oszukiwać nas i wprowadzać w błąd, prymitywnie ukrywać majątek, to rób to bez naszego udziału. To w jakim miejscu się znajdujesz jest REZULTATEM złych decyzji lub wcześniejszym brakiem odpowiedniego działania. Dalszy brak Twojej gotowości na zmiany, spowoduje Twoje bogactwo jedynie w... doświadczenie. Jeśli natychmiast nie podejmiesz odpowiednich kroków, za 6 miesięcy będziesz marzyć o sytuacji w jakiej obecnie się znajdujesz.

Buty do biegania

12 KROKÓW NA WYJŚCIE Z DŁUGÓW

1. Przyznaj się, że jesteś bezsilny/a wobec długu, że finansowe życie jest nieopanowane, obecnie "ogon macha psem".

2. Wiesz, że nie poradzisz sobie z tymi problemami samodzielnie, nie siłuj się z faktami, za rok w tej dacie możesz być już bez domu/dachu nad głową, Twoja sytuacja będzie bardziej skomplikowana.

3. Nie bądź bierny i obojętny na własne kłopoty finansowe.

4. Jest decyzja, że chcesz zdrowej zmiany.

5. Zwróć się w pokorze o profesjonalną pomoc, wyznaj istotę własnych błędów i słuchaj drugiego doświadczonego człowieka. Fachowiec nie będzie śpiewał, ani mówił wierszem na trudne tematy. Pojawić się może Twoja złość na dostawcę informacji, wtedy wielce prawdopodobne, że jesteś we właściwym miejscu.

6. Dokonaj gruntownego i odważnego obrachunku swojego stanu zadłużenia, dochodu i kosztów życia. Pobierz raporty z baz + spisz długi niewidoczne w bazach, w tym długi prywatne. Zarejestruj się w EPU oraz Portalu Informacyjnym Sądów Powszechnych. Firmy powinny ustalić zaległości w US i ZUS (o ile występują).

Informuj o posiadanym majątku, nawet w postaci udziałów.

Jeśli żyjesz w związku, oddłużcie się razem - nic trwałego nie zbudujecie bez solidnych fundamentów.

7. Uwierz, tylko głęboka zmiana, wraz z wyjściem ze strefy komfortu może przywrócić Tobie równowagę.

8. Edukuj się stale, aby zwiększać świadomość finansowo-prawną.

9. Pozbądź się złych nawyków, pracuj nad sobą, nad najbliższą swoją rodziną. Zadłużona rodzina, to dysfunkcyjna rodzina. Dom bez korzeni jest łatwy do przejęcia.

10.  Poprzez osobiste zadośćuczynienie napraw błędy wobec których jest to możliwe, z wyjątkiem tych przypadków, gdzie raniłoby to ich lub innych. Na bieżąco analizuj własne błędy, pracuj niezmiennie nad sobą.

11. Nieś posługę edukując, tłumacząc radość życia bez długów innym zadłużonym i stosuj te zasady we wszystkich poczynaniach.

12. Przebudzeni finansowo w rezultacie tych kroków, opowiadajcie tak abyście byli słyszani o różnicy i jakości życia bez długów.

węzeł

CO ŁĄCZY WSZYSTKICH ZADŁUŻONYCH?

Wcale nie niewystarczająca ilość środków na spłatę swoich zobowiązań, lecz:

- popieprzone relacje rodzinne,

- międzypokoleniowy transfer doświadczeń,

- głęboka niechęć dowiadywania się jak powinno być,

- błędne przekonania,

- tajemnice i pozory,

- nieprawidłowe przyzwyczajenia,

- awersja do zmian,

- cicha niewydolność,

- arogancja i konsumpcjonizm,

- brak świadomości swoich praw.

Bramkarz hokejowy

TYLKO 1% ZADŁUŻONYCH SIĘ BRONI...

NIESTETY, PO BLISKO 5 LATACH PRACY Z ZADŁUŻONYMI

I PRZEPROWADZENIU PONAD 1000 ROZMÓW TAKIE MAMY DANE. CZEGO SZUKA PRZECIĘTNY ZADŁUŻONY?

KOLEJNEJ KONSOLIDACJI! DRAMAT!

Wiedz, że obecnie tylko BIERNI mają komornika! To nie czasy postępowań nakazowych na masową skalę, czy wystawiania BTE.

Jeżeli odebrałeś/aś dokumenty z Sądu zapoznaj się niezwłocznie

z korespondencją, KONIECZNIE przeczytaj pouczenie i DZIAŁAJ.

NIE WYRZUCAJ KOPERTY, połącz ją trwale z pismem!

Nie bądź obojętny/a. Zarejestruj się też w EPU i w Portalu Informacyjnym Sądów Powszechnych - to KONIECZNOŚĆ. Będziesz wówczas panował/a nad tym, co dzieje się z Twoimi sprawami w Sądach i będziesz mógł znacznie wcześniej przygotować się organizacyjnie do obrony i obrać właściwą strategię procesową. Strategia procesowa jest BEZCENNA, SPERSONALIZOWANA. Pozwala na zdobycie bezcennego czasu, wiedzy i pieniędzy (dodatkowe zarobkowanie, wystąpienie o alimenty, obniżenie lub podwyższenie alimentów, uregulowanie spraw majątkowych, spadkowych), oswojenia się z tym co nowe, inne. 

Podpis

"KTO RĘCZY TEN JĘCZY"
- NIE PORĘCZAJ, NIE PODPISUJ WEKSLI

Przed podpisaniem weksla zalecamy konsultację z Mecenasem specjalizującym się w prawie wekslowym. Pamiętaj, to Ty masz zapłacić za tą poradę prawną (wtedy Ty jesteś klientem), a nie ten który jest zainteresowany abyś Ty poręczył kredyt/pożyczkę zabezpieczoną wekslem. Generalnie najtaniej, najbezpieczniej
i najzdrowiej jest odmówić, nawet najbliższej rodzinie
.

Największe ryzyko wywołują weksle in blanco, ponieważ nie mają wpisanej kwoty do zapłaty i może się okazać, że zostaną wypełnione na znacznie zawyżoną kwotę. Istnieje też poważne ryzyko, że takie weksle wpadną w niepowołane ręce i nieuczciwa osoba wypełni je i “puści w obieg” przez indos - wówczas trudna

i kosztowna jest obrona przed Sądem.

tnij_KK_1.JPG

POTNIJ KARTY KREDYTOWE...
OGRANICZ LICZBĘ RACHUNKÓW...

Wg. danych NBP, Polacy na koniec czerwca 2023 r. posiadali

4,9 mln kart kredytowych, których łączne saldo zadłużenia wyniosło 13,8 mld zł, co w przeliczeniu na kartę daje średnie zadłużenie na poziomie 2.823 zł.

Karta kredytowa NIE JEST TOBIE DO NICZEGO POTRZEBA.

I bez opowieści o najmie auta w USA, bo na ten moment najprawdopodobniej na 14-dniowy pobyt nad Bałtykiem Ciebie nie stać. Gwarantujemy, że bez karty kredytowej możesz zwiedzić cały świat. Wyciągnij więc nożyczki i potnij je wszystkie. Następnie zastrzeż je i nie wnoś o nowe, spłacaj zastrzeżone/ą.

W Fundacji "Lady Liberty" nie ma użytkownika karty kredytowej.

Jednocześnie, banki o profilu uniwersalnym

(bez SKOK-ów i banków spółdzielczych) na koniec września 2023 r. prowadziły 35,6 mln rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, co w przeliczeniu na  jedna osobę w wieku produkcyjnym (18-64 lat) daje ponad 2 ROR / 1 osobę

STOP złym nawykom.

książka2.jpg

EDUKUJ SIĘ, ZMIEŃ NAWYKI... I ZACZNIJ ŻYĆ

ŻYCIE MASZ JEDNO, INNEGO NIE BĘDZIE, powinno ono być ŚWIADOME, SWOBODNE, REALNE.
Wiedz, że żyjesz jak 5 najbliższych Tobie osób... może zajść potrzeba zmiany najbliższego otoczenie do tego stopnia, że aby przetrwać i nie oszaleć człowiek będzie zmuszony zostawić bliskich DOROSŁYCH. Nie trzeba akceptować nędzy i taszczyć dziadostwa, przekazując je z pokolenia na pokolenie. Środowisko w jakim żyjemy jest najważniejsze, edukacja w siebie, często niezbędna będzie terapia...
SKUTECZNA TERAPIA TO NIE KOSZT, TO INWESTYCJA.
Dlatego:
- EDUKUJ SIĘ FINANSOWO-PRAWNIE,
- ROZWIJAJ SIĘ, CZYTAJ,
- STOP złym nawykom finansowym ,
- STOP dla zadłużania się,
- BĄDŹ WDZIĘCZNY/A za to co masz, gdzie mieszkasz, jakie masz
możliwości (ONE SĄ ), jesteśmy pewni, że pół świata natychmiast zamieni się z Tobą na Twój byt.

 

bottom of page