top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraLadyLiberty

12 kroków na wyjście z długów

Zaktualizowano: 24 lut

Jeżeli wpadłeś w pętlę zadłużenia i całymi dniami, tygodniami czy nawet miesiącami myślisz co zrobić, żeby wyjść z długów, poniżej przedstawiamy uniwersalne wytyczne właśnie dla Ciebie. Dowiesz się z nich, jak powinno się spojrzeć na długi, by mieć realne szanse na skuteczne z nich wyjście.


12 kroków:

 1. Przyznaj się, że jesteś bezsilny/a wobec długu, że finansowe życie jest nieopanowane, obecnie "ogon macha psem".

 2. Wiesz, że nie poradzisz sobie z tymi problemami samodzielnie, nie siłuj się z faktami, za rok w tej dacie możesz być już bez domu/dachu nad głową, Twoja sytuacja będzie bardziej skomplikowana.

 3. Nie bądź bierny i obojętny na własne kłopoty finansowe.

 4. Jest decyzja, że chcesz zdrowej zmiany.

 5. Zwróć się w pokorze o profesjonalną pomoc, wyznaj istotę własnych błędów i słuchaj drugiego doświadczonego człowieka. Fachowiec nie będzie śpiewał, ani mówił wierszem na trudne tematy. Pojawić się może Twoja złość na dostawcę informacji, wtedy wielce prawdopodobne, że jesteś we właściwym miejscu.

 6. Dokonaj gruntownego i odważnego obrachunku swojego stanu zadłużenia, dochodu i kosztów życia. Pobierz raporty z baz + spisz długi niewidoczne w bazach, w tym długi prywatne. Zarejestruj się w Sądach: w EPU oraz Portalu Informacyjnym Sądów Powszechnych. Firmy powinny ustalić zaległości w US i ZUS (o ile występują). Informuj o posiadanym majątku, nawet w postaci udziałów. Jeśli żyjesz w związku oddłużcie się razem, nic trwałego nie zbudujecie bez solidnych fundamentów.

 7. Uwierz, tylko głęboka zmiana, wraz z wyjściem ze strefy komfortu może przywrócić Tobie równowagę.

 8. Edukuj się stale, aby zwiększać świadomość finansowo-prawną.

 9. Pozbądź się złych nawyków, pracuj nad sobą, nad najbliższą swoją rodziną. Zadłużona rodzina, to dysfunkcyjna rodzina.

 10. Poprzez osobiste zadośćuczynienie napraw błędy wobec których jest to możliwe, z wyjątkiem tych przypadków, gdzie raniłoby to ich lub innych. Na bieżąco analizuj własne błędy, pracuj niezmiennie nad sobą.

 11. Nieś posługę edukując, tłumacząc radość życia bez długów innym zadłużonym i stosuj te zasady we wszystkich poczynaniach.

 12. Przebudzeni finansowo w rezultacie tych kroków, opowiadajcie tak abyście byli słyszani o różnicy i jakości życia bez długów.


Nikt nie mówił, że będzie łatwo, wręcz przeciwnie – będzie bardzo trudno. Nie zaklinamy rzeczywistości, nie obiecujemy gruszek na wierzbie, nie mydlimy oczu i nie klepiemy po plecach, dlatego JESTEŚMY SKUTECZNI.56 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page